Štefan Valčo

EXPERT na ZLATO

+421948140198
stefan.valco@gmail.com
 
 

 Štefan Valčo Moje meno je Štefan Valčo a veľmi ma teší, že ste navštívili moju stránku. Profesionálne sa venujem predaju investičného fyzického zlata, prostredníctvom jednorazových nákupov alebo sporiacich programov. Cieľom mojej stránky je Vás informovať o aktuálnej ekonomickej situácii a pomôcť Vám pri Vašom rozhodovaní sa v oblasti investovania do zlata.

Súčasťou mojej práce je pomáhať Vám napredovať aj v obchodno-podnikateľskej oblasti prostredníctvom Vášho osobnostného rozvoja a vzdelávania. Zároveň sa zameriavam na zvyšovanie finančnej gramotnosti a informovanosti v oblasti podnikania, ekonomiky a networkingu.

Pomáham ľuďom dosahovať úspech a prosperitu. Úspešný človek je podľa mňa ten, kto dokáže zarábať veľa peňazí, stará sa o svoje zdravie a kondíciu, rozvíja kvalitné vzťahy so svojimi priateľmi, má dostatok kvalitného času na svoju rodinku, neustále na sebe pracuje a vzdeláva sa, robí prácu, ktorá ho napĺňa a buduje si svoj vlastný biznis, alebo si privyrába u nás popri zamestnaní. Pomáham ľuďom vybudovať si a získať pasívny príjem, rentu. Ak Vás oslovila možnosť obchodno-podnikateľskej spolupráce so mnou, tak ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontakného formulára. Veľmi sa teším na našu spoluprácu.

 

ČNB chce nakoupit zhruba 100 tun zlata


ČNB chce nakoupit zhruba 100 tun zlata

Česká národní banka (ČNB) by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. Má se tak stát během několika let. Nový guvernér tuzemské centrální banky Aleš Michl to uvedl v sobotním rozhovoru pro deník Právo.

Do zlata zamýšlí takto rozsáhle investovat, neboť vývoj ceny drahého kovu má podle něj nulovou vazbu na vývoj cen akcií. Také podíl akcií v devizových rezervách chce nový guvernér navýšit.

Ke konci letošního června disponovala ČNB zlatem v objemu 360 tisíc troyských uncí. To odpovídá zhruba 11,2 tuny. Pokud by tedy centrální banka, jak zamýšlí guvernér, navýšila své zlaté rezervy zhruba desetinásobně, mohou činit 110 až 120 tun. Centrální banka by tak vlastnila o více než 100 tun kovu více, než nyní. Česko by tak disponovalo suverénně největším objemem zlata v celé historii.

Na sklonku éry socialismu, v srpnu 1989, disponovala tehdejší Státní banka československá celkem 119 tunami zlata. Po rozpadu Československa disponovala Česká republika až zhruba 65 tunami kovu. Mezi lety 1997 a 1999 se však ČNB podstatné části zlata zbavila. Z 65 tun kovu jí tak v rezervách zbylo necelých 14 tun.

Od té doby objem zlatých rezerv ČNB dále klesal, až do května 2020, kdy se snížil na necelých osm tun. Od té doby ovšem ČNB zlato postupně dokupuje, v rozsahu zatím celkově nižších jednotek tun. Pokud by ČNB rozšířila „český zlatý poklad“ o zhruba 100 tun, půjde tedy o přelomový krok. Navíc poměrně smělý.

Ne všechny centrální banky ekonomicky vyspělých zemí zlato v rezervách mají. Například Norsko nebo Kanada žádné zlato nemají. Třeba Norsko dává jednoznačnou přednost akciím. České devizové rezervy jsou v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) stále jedny z největších na světě, takže diverzifikace jejich podstatnější části do zlata může dávat smysl.


zdroj: www.zlato.cz
 

Potrebujete sa ešte niečo opýtať, s niečím poradiť, alebo máte záujem o ďalšie informácie? Tak má neváhajte kontaktovať, veľmi ochotne Vám s tým pomôžem:

*Odoslaním správy vyjadrujem súhlas so spracovaním osobných údajov a zasielaním marketingových informácií prostredníctvom mailovej komunikácie. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať zaslaním žiadosti na emailovú adresu: info@imperialgold.sk
 
 
 
Centrála

IMPERIAL Gold a.s.
IMPERIAL Residence, Hlavná ulica č.311
03491 Ľubochňa
Slovensko

+421 915 981 347
info@imperialgold.sk
www.imperialgold.sk

Štefan Valčo

Hlavná 53/75
07612 Kuzmice

stefan.valco@gmail.com
+421948140198

 
Spoločnosť IMPERIAL Gold a.s. je registrovaná na Puncovom úrade SR a je zapísaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi v SR pod registračným číslom 4718. Naša činnosť podlieha puncovej inšpekcii a kontrole nezávisleho audítora.