Juraj Tomášek

EXPERT na ZLATO

+421949562701
juraj.tomasek@imperialgold.sk
 
 

 Juraj Tomášek Moje meno je Juraj Tomášek a veľmi ma teší, že ste navštívili moju stránku. Profesionálne sa venujem predaju investičného fyzického zlata, prostredníctvom jednorazových nákupov alebo sporiacich programov. Cieľom mojej stránky je Vás informovať o aktuálnej ekonomickej situácii a pomôcť Vám pri Vašom rozhodovaní sa v oblasti investovania do zlata.

Súčasťou mojej práce je pomáhať Vám napredovať aj v obchodno-podnikateľskej oblasti prostredníctvom Vášho osobnostného rozvoja a vzdelávania. Zároveň sa zameriavam na zvyšovanie finančnej gramotnosti a informovanosti v oblasti podnikania, ekonomiky a networkingu.

Pomáham ľuďom dosahovať úspech a prosperitu. Úspešný človek je podľa mňa ten, kto dokáže zarábať veľa peňazí, stará sa o svoje zdravie a kondíciu, rozvíja kvalitné vzťahy so svojimi priateľmi, má dostatok kvalitného času na svoju rodinku, neustále na sebe pracuje a vzdeláva sa, robí prácu, ktorá ho napĺňa a buduje si svoj vlastný biznis, alebo si privyrába u nás popri zamestnaní. Pomáham ľuďom vybudovať si a získať pasívny príjem, rentu. Ak Vás oslovila možnosť obchodno-podnikateľskej spolupráce so mnou, tak ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontakného formulára. Veľmi sa teším na našu spoluprácu.

 

Zlato vytláča dolár z globálnych rezerv. Vzácny kov skupujú aj bohaté krajiny


Zlato vytláča dolár z globálnych rezerv. Vzácny kov skupujú aj bohaté krajiny

Takmer 60 percent centrálnych bankárov bohatých krajín si myslí, že podiel zlatých rezerv sa v nasledujúcich piatich rokoch zvýši

Centrálne banky rozvinutých krajín očakávajú, že podiel zlata v globálnych rezervách vzrastie na úkor dolára. Rozvíjajúce sa trhy už dlhší čas zlato vo veľkom nakupujú, uvádza Financial Times.

Podľa prieskumu medzinárodného obchodného združenia World Gold Council (WGC) si takmer 60 percent centrálnych bankárov bohatých krajín myslí, že podiel zlatých rezerv sa v nasledujúcich piatich rokoch zvýši. V minulom roku sa takto vyjadrilo 38 percent. Približne 13 percent rozvinutých ekonomík plánuje v nasledujúcom roku rezervy zlata zvýšiť, čo je nárast z vlaňajších osem percent a najvyššia úroveň od začiatku uskutočnenia prieskumu.

Dopyt po zlate stúpa napriek prudkému nárastu jeho ceny, čo zdôrazňuje, že alokácie do dolára sa znižujú. Centrálne banky totiž hľadajú možnosti diverzifikácie aktív prostredníctvom alternatívnych mien. „Tento rok sme videli oveľa silnejšiu konvergenciu. Viac rozvinutých krajín hovorí, že zlato bude tvoriť väčší podiel globálnych rezerv a dolár menší,“ povedal riaditeľ pre centrálne banky v WGC Šao-kchaj Fan.

Prieskum tiež zistil, že rekordný podiel centrálnych bánk bohatých krajín plánuje zvýšiť zlaté rezervy v nasledujúcich 12 mesiacoch, konkrétne 29 percent. Medzi respondentmi z rozvíjajúcich sa trhov sa takto vyjadrilo takmer 40 percent.

Hlavné dôvody, ktoré centrálne banky uvádzajú v prospech držby zlata, sú jeho dlhodobá hodnota, výkonnosť počas krízy a úloha efektívneho diverzifikátora. Centrálne banky presunuli v rokoch 2022 a 2023 do rezerv viac ako tisíc ton zlata.

Cena zlata minulý mesiac stúpla na takmer 1 450 dolárov za trójsku uncu. Ide o nárast o 42 percent od začiatku konfliktu medzi Izraelom a Hamasom v októbri. Podiel dolára v globálnych devízových rezervách klesol z viac ako 70 percent v roku 2000 na približne 55 percent minulý rok, vyplýva z prieskumu MMF tento mesiac.


zdroj: www.trend.sk
 

Potrebujete sa ešte niečo opýtať, s niečím poradiť, alebo máte záujem o ďalšie informácie? Tak má neváhajte kontaktovať, veľmi ochotne Vám s tým pomôžem:

*Odoslaním správy vyjadrujem súhlas so spracovaním osobných údajov a zasielaním marketingových informácií prostredníctvom mailovej komunikácie. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať zaslaním žiadosti na emailovú adresu: info@imperialgold.sk
 
 
 
Centrála

IMPERIAL Gold a.s.
IMPERIAL Residence, Hlavná ulica č.311
03491 Ľubochňa
Slovensko

+421 915 981 347
info@imperialgold.sk
www.imperialgold.sk

Juraj Tomášek

Dolný Lieskov - Tŕstie 10
01822 Dolný Lieskov

juraj.tomasek@imperialgold.sk
+421949562701

 
Spoločnosť IMPERIAL Gold a.s. je registrovaná na Puncovom úrade SR a je zapísaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi v SR pod registračným číslom 4718. Naša činnosť podlieha puncovej inšpekcii a kontrole nezávisleho audítora.